PANEMUNIŲ KULTŪRINIO TURIZMO MARŠRUTAI

Zapyškio bažnyčia

Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

Ypač įdomi ir reikšminga Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčia stovinti miestelio šiaurinėje dalyje ant kairiojo Nemuno kranto. Tai vienas seniausių gotikinės architektūros mūrinių statinių Lietuvoje, statytas 1578 m. Naugarduko vaivados Povilo Sapiegos.

Bažnyčios beveik nesuniokojo karai, gaisrai ir didžiausi priešai – negailestingi Nemuno potvyniai.

Nuo XX a. pr. ši banyčia kulto reikalams nenaudojama. 2002 m. jai suteiktas kultūros paminklo statusas. Pastaraisiais metais ji tapo vienu iš kultūrinio gyvenimo centrų. Vasaromis bažnyčioje vyksta Pažaislio muzikos festivaliai, Vytauto Didžiojo karūnavimo šventė, kino ir teatro festivaliai bei kiti kultūros renginiai.

Edukacinė programa „Aitvaras Zapyškio gotikos pavėsyje“

Grupės supažindinimas su trumpa aitvaro istorija, jo gamybos ypatumais, kodėl ir kaip vyksta aitvarų festivalis Zapyškyje, kokia jo istorija ir išskirtinumas. Pristatoma ką ir kaip grupė turės atlikti – „pasigaminti“ aitvarą.

Aitvaras (Atvaras, Damavykas, Gausinėlis, Pūkis, Koklikas, Sparyžius, Spirūkas, Svitelis, Žaltvikšas, Žalviskas) lietuvių mitologijoje – pagoniškojo panteono dieviška būtybė, atmosferos, vandens, ypač debesų, saugotojas, turintis ryšį su žeme ir jos turtais. Tai materialines gėrybes nešanti būtybė.

Į viršų
Žemyn