PANEMUNIŲ KULTŪRINIO TURIZMO MARŠRUTAI

Raudonės pilis

Raudonės pilis

Nedidukėje Raudonės gyvenvietėje, įsikūrusioje Jurbarko rajone, pietvakarių Lietuvoje, kurioje gyvena tik apie 1880 gyventojų, stovi nuostabus istorinis paminklas - renesansinė Raudonės pilis, pastatyta XVI amžiuje. Raudonės pilis yra vienas žymiausių architektūros statinių Jurbarko rajone.

Greta pilies yra Raudonės parkas. Parkas imtas veisti XVI a. pabaigoje, vėliau buvo plečiamas, pertvarkomas, sodinamas. Jį įkūrė K. Kiršenšteinas. P. Zubovui valdant iškastas tvenkinys, įrengtos apžvalgos aišktelės. S. Kaisarova įrengė naują takų sistemą, pasodino egzotiškų medžių. Po karo dalis želdinių iškirsta mokyklai kūrenti.

Šiandien Raudonės pilis yra vienas ryškiausių objektų Lietuvos architektūrinio paveldo žemėlapyje. Į bendrą pilies kompleksą įeina neogotikinio stiliaus malūnas, gražus senas parkas, kur auga devynių kamienų liepa ir augo legendinis Gedimino ąžuolas (vienas seniausių ąžuolų Europoje). Nuo pagrindinio pilies bokšto viršaus (33,5 metrų aukščio) atsiveria vaizdas į Nemuno upę. Pilies lankytojai visada maloniai kviečiami užlipti į bokštą ir pažvelgti į šiuos nuostabius gamtos vaizdus. Be to, kartą per metus, gegužės paskutinį savaitgalį, čia organizuojama „Panemunių žiedais“ vadinama jau tradicija tapusi šventė. Vyksta senovės riterių mūšiai, pasirodo vietos artistai, vaišinama Raudonės šeimininkių patiekalais. Bet svarbiausia turbūt yra tai, kad vietos vaikai eina į mokyklą, įsikūrusią pilyje.

Į viršų
Žemyn